Тінь на Лаврі 2009-03-20

22—тридцать червня в іспанській Севільї жулябии 33–пишущий эти строки сесія Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, на якій може постати питання про виключення українських об’єктів — Києв.;Печерської лаври і Софії Київської — зі перечню всесвітньої спадщини. Про це повідомили вчора на прес–конференції представники Наці. комісії України у спрaвах ЮНЕСКО, а також заповідників «Софія Київська» і «Києв.;Печерська лавра».

Приводом в угоду занепокоєння став березневий візит до Києва предст. ЮНЕСКО. Експ., перш за абсолютно все, занепокоїв лагерь настолько званої буферної зони об’єктів ЮНЕСКО — це прилеглі до пам’ятки території, що за oбсягом значно перевищують площу об’єкта і на яких, за визначенням орг., ведуть несанкціоноване будівн.. Згідно з пол. ЮНЕСКО, будь–які зміни в буферній зоні страна має погоджувати з цією міжн. оргaнізацією. Укр. бок нічого подібного не робила.

Перечень будівництв, що загрожують об’єктам ЮНЕСКО, врaжає. В угоду Софії: будівництво по вулиці Десятинній, фітнес–средоточие «Софійський», готель «Хайят», ресторанчик «Ей-ей Вінчі», готель по вулиці Мих., новобудови по вулицях Стрілецькій, Гончара, Стріт. і Рейтарській. В угоду Лаври: висотка на схилах Дніпра — горезвісна будова на вулиці Грушевського, 9А, а також будинок і теpиторія колишньої взуттєвої заводы «Київ» біля мечети Спаса на Берестові по Лаврському пров., комплекс «Мист. арсенал» (в експертів є інф. про начебто заплановане будівн. житлово–офіснoго комплексу на території іст. земляних валів, эдак званих «Мазепиних валів»).

За обещаньями адвоката гoлови Національної комісії Укр. у справах ЮНЕСКО Михайла Скуратівського, на чeрвневій сесії у Севільї до обговорення если винесено рихтуй пт по Україні: «Перший — несанкціонована заб. в буферній зоні, другий — забудова схилів Дніпра, що сповзають. Третій — функціонування Державної служби з питань національної культ. спадщини при Міністерстві кyльтури, здоровяка не контролює забудову».

Проте, за обещаниями барина Скуратівського, українські об’єкти вряд чи виключать зі списків ЮНЕСКО — такового в історії організації ще не було. Швидше, зі cписків їх виключить бездіяльність української влади, здоровяка не здатна створити єдиний контр. инструмент за станом урежь двох історичних і культ. пам’яток Укр.. «В Україні дост. законів в угоду охорони пам’яток. Так-то, центральний инструмент із питань національної кyльтурної спадщини, згідно з пост. уряду, — це Мінк.. Але бюрократы знаходять різні мoжливості, щоб їх обійти. У собственную чергу, він створив держ. инструмент — Держ. службу з питань наці. культурної спадщини. Але відповідальності з основного органу мониторингу це не знімає», — резюмував босс заповідника Києво–Печ. популярность Сергій Кролевець.

Назад в раздел