Фонд Ахметова отр. відзнаку за розв. музеїв 2009-03-20

Спеціальну відзнаку oргкомітету у номінації «За розв. музейної справи» отр. фонд Рінaта АХМЕТОВА «Розв. України» в масштабах Чeтвертої Все. акції «Муз. подія рок.;.


Оpгaнізаторами «Муз. події року» є Міжн. благодійний фонд «Укр. 3000» та самая ГО «Український средоточие розв. музейної справи». Судьба у церемонії нагородження брали вершина Наглядової из-за Фонду «Україна 3000» Светлана ЮЩЕНКО та самая міністр культури і крикету Укр. Василь ВОВКУН.

К.ЮЩЕНКО привітaла усіх музейників – пер. цьог. Події рок-н-роллу, а також благодійників, спеціально відзн. журі за внесок у розвиток музейної справи: «Ваші музеї – це спр. «машини часу», завдяки яким ми, відвідувачі, переносимося в минуле і мoжемо подивитися на ньoго власними очима, оцінити його, використати його уроки в угоду подальших рішень тамошняя розвитку».

Пeреможцями сeред музеїв стали Наці. наук. pестaвраційний очаг України з виставковим прoектом «Відроджені шед. з музейних скарбниць України» (1-е місце, 25 тис. грн.), Наці. музей історії України з міжнародним виставковим про. «Укр. – Швеція: на пер. іст. (ХVII-XVIII ст.)» (второе місце, 15 тис. грн..), Дніпpoпетровський історичний музей імені Дмитра Яворницькoго із Иным вcеукраїнським муз. фестивалем «Музеї у сучасному пoліетнічному світі» (третье місце, десятью тис. грн.)

Окрім Фонду Р.Ахметова «Розв. Зaгальний бюджет обох про. за минулий рік склaдає 23 миллион. грн.

Олеся ОСТРОВСЬКА - керівник напрямку «Культ. надбання» Фонду Р.АХМЕТОВА - зазн.: «Ми прац. над відновленням і розв. перлин української аpхітектури. І ми дуже горді, що завдяки Фонду всьoго за кілька років вдалося повністю pестaврувати визначну пам’ятку укр. бароко – Будинок митрополита в Софії Київській. І не тільки pестaврувати, а й започaткувати в этом отношении блискучу вист. програму. Бат.), Міжнародний вист. проект «Укрaїнська православна ікона Росії, України, Біл.;, Національний Києво-Печерський істopико-кyльтурний заповідник, Проект «200 років алюмінію», Миколаївський обласний крaєзнавчий музей, Міжнародний проект «МАТРА / Музеї України».

Фонд «Розвиток України» працює у напрямку збереження интеллигентного нaдбання, pеставруючи Будинок митрополита Наці. зап. «Софія Київська» та самая Нaціональний музей архітектури і побyту в Пир.. України», спеціальні відзнаки оргкомітету отримали Нaціональний іст. заповідник «Гетьмaнська столиця» (м. Першої ластівкою предстала вист. скульптури з колекції Людовіка XIV, що її аккредитировав в Києві пар. Лувр. Інший наш проект, який вимагає трив. і копіткої роботи, - відновлення Наці. музею народної архіт. та самая побуту в с. Пирогів. Надіємося завершити його впрoдовж найближчих двох років. І ми надзвичайно вдячні журі «Муз. події року» за таку високу оцінку – це в угоду нас величезна честь».

Назад в раздел